Pórkovo smetanová polévka

Pórkovo smetanová polévka

zařazeno v: Polévky, Recepty | Comments

Pórek obsahuje vitaminy C, E, B a pozor, důležitá je u pórku také zelená část, protože obsahuje až dvakrát tolik vitamínů, než část bílá. Pórek pomáhá revmatikům, pomáhá se zbavovat kvasinek v žaludku, při zácpě nebo při nadýmání. Podporuje díky obsahu selenu a manganu imunitní systém.

Ingredience (3-4 porce)

1ks pórek

50ml smetany ke šlehání 31%

2PL másla

600ml vody

sůl, pepř

Pro tento recept doporučujeme potraviny

připravuje se …

Postup přípravy

1.

Pórek omyjeme a nakrájíme na půlkolečka.

Porkovo_smetanova_polevka_2_800x500

2.

Do hrnce si dáme máslo, které necháme na středně velkém ohni rozpustit a přidáme ihned pórek a zamícháme. Počkáme, až nám pórek jakoby zesklovatí a podlijeme vodou.

Chtěla bych zdůraznit, že každý pórek je jinak velký, a tak se řiďte spíše tím, aby byl ponořený a zároveň byl pórek lehce nad hladinou vody – viz. foto

Provaříme cca 15 minut a klidně už můžeme přidat trochu soli.

3.

Mezitím si nakrájíme 2 rohlíky na kostičky na krutony (pokud někdo má rád). Připravíme si pánev a necháme ji rozehřát. Potom kostičky vložíme do pánve a necháme je restovat. Pokud by se vám zdálo, že se připalují, můžete přidat několik kapek oleje. Mícháme, a když krutonky zezlátnou, odstavíme z plotny. Takto připravené krutony přendáme do mističky, ve které je budeme podávat k polévce.

Porkovo_smetanova_polevka_4_800x500

4.

Pórek mezitím změknul a tak ho odstavíme z plotny. Vezmeme si ponorný mixér a důkladně ho rozmixujeme, tím nám polévka zhoustne. Nyní už přidáme jen smetanu, špetku pepře, zamícháme a máme hotovo. Kdo má rád víc smetanovou polévku, nemusí se bát přidat smetany více.

Porkovo_smetanova_polevka_5_800x500

5.

Polévku můžeme servírovat s opečenými krutony pokladenými na jejím povrchu. Anebo můžeme servírovat polévku v talíři samotnou a opečené krutony zvlášť v mističce, aby si každý dal do své polévky krutonů dle chuti. Někdo si je nechává v polévce rozmočit a někdo si je do polévky hází postupně, aby byly pořád pěkně křupavé.

Porkovo_smetanova_polevka_6_800x500


Recept pro vás připravila

Inča Kolaříková

maminka dvou malých mlsných jazýčků, vaří od svého útlého věku a miluje pikantní jídla

všechny Inčiny recepty