Pomazánka z makrely

Pomazánka z makrely

zařazeno v: Pomazánky, Recepty | Comments

Pomazánka z makrely je vhodná na večeři, svačinku nebo na chuťovky pro vaše hosty. Makrela obsahuje tuk, který je velmi důležitý pro lidský organismus. Pomáhá například při poruchách štítné žlázy.

Ingredience

1ks uzené makrely

0,5ks cibule

4PL domácího taveného sýra

2PL másla

sůl, pepř

Pro tento recept doporučujeme potraviny

připravuje se …

makrela_1a_800x500

Postup přípravy

1.

Nejprve makrelu zbavíme hlavy a ocasu.

makrela_3_800x500

1a.

První řez provedeme hned u hlavy za první ploutví.

1b.

Ocas odřízneme cca 3 cm před jeho začátkem.

2.

Podél břicha rozkrojenou rybu nyní opatrně rozevřeme, vnitřkem ven a kůží položenou na talíři. Na jedné polovině zůstane ryba téměř čistá – bez kostí. Na druhé polovině zůstane páteř, kterou vyjmeme jedním pohybem – páteř na jejím konci uchopíme mezi dva prsty a opatrně ji směrem vzhůru od ryby postupně po celé délce vyndáme.

makrela_4_800x500

Přejedeme pohmatem prstů po vnitřku ryby, abychom našli případné zbylé kostičky, které mohli na rybě zůstat, a odstraníme je.

3.

Dále je třeba rybu zbavit kůže. Jednoduchým pohybem nadzvedneme rybí maso z jedné poloviny ryby a zbavíme ho kůže. To samé uděláme na druhé polovině ryby.

makrela_5_800x500

4.

Připravíme si hlubší válcovitou nádobu, nejlépe od tyčového mixéru, v níž budeme pomazánku připravovat. Do nádoby natrháme rybí maso, přidáme 2 lžíce másla a domácí tavený sýr. Zatím nesolíme, jelikož nevíme, jak moc je makrela slaná. Špetku pepře můžeme přidat do nádoby už teď. Obsah nádoby rozmixujeme do hladka.

makrela_6_800x500

Ochutnáme, zda si dle vlastní chuti přidáme sůl či pepř. Nakrájíme si půlku cibule na velmi jemné kostičky a přidáme do rozmixované pomazánky. Teď už ale nemixujeme, pouze lehce promícháme, jelikož cibule by mohla zhořknout. Důvod je ten, že mixováním vzniká teplo a cibule proto hořkne.

5.

Podáváme s pečivem.


Recept pro vás připravila

Inča Kolaříková

maminka dvou malých mlsných jazýčků, vaří od svého útlého věku a miluje pikantní jídla

všechny Inčiny recepty