Kdo pro vás tvoří web „Vaření je hra“..?

Ivča Kolaříková

vášnivá kuchařka, milovnice záhad a všeho nového, co nám život přináší

Vdávala jsem se velmi mladá a uvařit jsem zvládla jen opravdu málo jídel. Hodně jsem se naučila od manželovy maminky, ale to mi nestačilo. Začala jsem sbírat recepty a vše co se jídla týká. Dnes je to už víc jak 30 let. Za tu dlouhou dobu jsem si uvědomila, že vařit není jen o jídle, ale že to znamená zastávat určitý životní styl a postoj.

Není to ale tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Jen co se narodíme, už se skoro vše točí kolem jídla. Každá maminka má radost, jak jí miminko přibírá, a tak to jde skoro celé dětství. Malý človíček pořád slyší – jen papej, budeš velký a silný. A tak papá a papá.

Chci tím říct, že si každý neseme z rodiny, ve které jsme vyrostli, určité stravovací návyky a pokud byly špatné, tak si je neseme dál životem a předáváme je našim dětem.

Postupem času jsem se naučila, že jídlem se dá ovlivnit nejen naše postava, ale i zdraví. Vaření vlastně začíná, už když jdeme nakoupit. Je velmi důležité, z jakých surovin svoje jídlo uvaříte.

Vaření a gastronomie jako celek mě velmi zajímá a každý z mého okolí to ví a chodí si ke mně pro rady a recepty. Tak vlastně vznikla myšlenka podělit se s tím, co jsem za ta léta nashromáždila s co největším počtem lidí. Já osobně bych před léty, když jsem začínala, velmi uvítala, kdyby tehdy fungovaly webové stránky, kde by mi někdo poradil.

A tak, vážení kuchaři a kuchařinky, zvu vás na krásné okamžiky, které vám vaření přinese.

Milí návštěvníci webu, chtěla bych se vám představit a zároveň vás trochu seznámit s tím, co můžete pod mým jménem najít.

Jmenuji se Ina a jsem už dvounásobná maminka. Vařit jsem pomáhala mé mamce a babičce, když jsem byla ještě malá, a pak jsem se učila vařit sama. Nejvíc mě naučil asi vařit sám život, protože miminko jsem měla v necelých 20 letech a nechtěla jsem svému dítěti kupovat polotovary a nějaké skleničky s rádoby masem a zeleninou. Dodnes se učím hlavně vybírat kvalitní potraviny, které jsou pro náš organismus důležité.

Ano, vařím i ne moc zdravě, protože mám doma chlapa, který bohužel není na stejné vlně se mnou, a rád si dá bůček a klobásy… Ale jsou tu ještě moje děti a já.

Na webu najdete spoustu úžasných receptů, které zvládne opravdu každý, jelikož jsou popisky detailní, s krásnými fotkami a někdy doplněné i videem.

Inča Kolaříková

maminka dvou malých mlsných jazýčků, vaří od svého útlého věku a miluje pikantní jídla

Můžete se přesvědčit, že i potraviny, které byste si normálně nekoupili, můžete krásně zařadit do jídelníčku nenásilnou formou a ještě vám jídlo bude ohromně chutnat. Vždyť přece nebudeme vařit s nechutí a jíst něco, co nám nechutná, že? A určitě se nesnažíme jíst zdravě jen proto, že to říkají všichni ostatní.

Ale víte co? Musíte si k tomu najít svou cestu. Nikdo vás nemůže nutit. A proto…. pojďme to zkusit společně a uvidíte, že i vaření může být zábava.