Ovocné SMOOTHIE

Ovocné SMOOTHIE

zařazeno v: Nápoje, Recepty | Comments

Jako smoothie se označuje více či méně hustý nápoj, který obsahuje i rozmixovanou ovocnou či zeleninovou dužinu. Připravují se nápoje čistě ovocné nebo zeleninové, stejně jako směsi obou. Jako tekutý základ v případě nápoje většinou slouží buďto ovocná či zeleninová šťáva, nebo také mléko či jogurt, tím ovšem není výčet možností zdaleka vyčerpán.

Ingredience

0,5 jablka

1ks kiwi

1ks banánu

1ks mandarinky/pomeranče

1ks mrkve

Pro tento recept doporučujeme potraviny

připravuje se …

smoothie_3_800x500

Ovoce se může použít vlastně jakékoliv (třešně, švestky, hroznové víno, hrušky, jahody…). U peckovitých plodů je ale nutné ovoce vždy odšťavnit, aby ve Smoothie nebyly pecky a slupky.

Postup přípravy

1.

Připravíme si hlubší válcovitou nádobu, kam budeme vkládat ovoce a následně ho mixovat. Všechno ovoce zbavíme slupek a jádřinců a v případě mandarinky, vymačkáme šťávu, kterou už můžeme nalít do nádoby (kdo má mixér přímo na smoothie, tak je to ideální). Mrkev si raději nastrouháme nahrubo, aby se nám mixér „nezadřel“, ostatní ovoce krájíme na menší kousky a vše přidáme k vymačkané šťávě.

smoothie_2_800x500

Nyní je ovoce připraveno k mixování a následnému konzumování. Kdo nemá mixér na Smoothie, použije mixér ponorný a ovoce pomalu rozmixuje.

2.

Když už máme hotovo, nalijeme ovoce do sklenice, sklenici lze ozdobit ještě pár kousky ovoce a už si jen můžeme vychutnat skvělou chuť bez jakéhokoliv sladidla a jiných konzervačních látek.

Smoothie připravené z čerstvých a kvalitních surovin mají bez výhrad místo ve zdravém a rozmanitém jídelníčku. Poslouží výborně jako rychlá snídaně, svačina či dezert po obědě, a jejich pravidelná konzumace pomůže zamezit deficitu esenciálních látek ve stravě.


Recept pro vás připravila

Inča Kolaříková

maminka dvou malých mlsných jazýčků, vaří od svého útlého věku a miluje pikantní jídla

všechny Inčiny recepty