Rýže na cibulce

Rýže na cibulce

zařazeno v: Přílohy, Recepty | Comments

Rýže je lehce stravitelná bezlepková potravina, která vyvolává pocit nasycení. Bílá rýže by ale neměla tvořit základ stravy, protože jí chybějí důležité vitaminy a minerály.

Bílá rýže neobsahuje téměř žádné tuky, protože ty se nacházejí především v otrubách a klíčcích. Celozrnná rýže jich má 2,7 %, což je podstatně méně než např. v ovsu (7 %).

Ingredience

1hrnek rýže

1,5hrnku vody (poměr: 1hr. rýže + 1,5hr. vody)

1ks menší cibule

2PL oleje

1ČL vegety

Pro tento recept doporučujeme potraviny

připravuje se …

Postup přípravy

1.

Cibuli si nakrájíme na kostičky (ani nemusí být extra malé). Do hrnce si připravíme olej, dáme vařit na středně velký plamen a až bude rozpálený, přidáváme cibuli.

ryze_na_cibulce_2_800x500

2.

Mícháme a až bude ve fázi sklovatění, tak přidáme lžičku vegety, promícháme a zároveň vmícháme rýži. Vše promícháme dohromady, aby se rýže spojila s vegetkou, a zalijeme vodou.

ryze_na_cibulce_3_800x500

3.

Teď musíme počkat, až nám rýže v hrnci začne vařit. Zároveň u rýže stojíme a občas promícháme, aby se nám rýže zespodu nepřipálila. Až rýže začne vařit, tak už jen přiklopíme pokličkou, odstavíme z ohně a necháme minimálně 20 minut stát. Rýže nám tzv. dojde čili nabobtná. Pokličku neodklápíme !!!

ryze_na_cibulce_4_800x500

4.

Tato rýže je výborná už jen proto, že chuť cibulky v ní, je prostě něco jiného, než když ji vaříte v obyčejné vodě. Pokud byste k této příloze dělali třeba čínu, můžete k vegetě přidat například mletou červenou papriku, kari nebo třeba česnek. Co člověk, to jiná chuť.

ryze_na_cibulce_5_800x500


Recept pro vás připravila

Inča Kolaříková

maminka dvou malých mlsných jazýčků, vaří od svého útlého věku a miluje pikantní jídla

všechny Inčiny recepty